Blog
www.pilotgarage.com

What is Roadside Assistance? How to Activate?

What is Roadside Assistance? How to Activate?

Yol Yardım Destek Hattı - 0850 480 45 68

Yol Yardım Kullanıcı Sistemi

Yol Yardım Kapsamında ki Hizmetler

Pilot Garage, araç sahiplerinin güvenliği ve konforlu bir sürüş deneyimi için gerekli teknik hizmetleri sağlamanın yanı sıra, beklenmedik durumlarda ücretsiz yol yardım hizmetleri de sunarlar. Bu hizmetler araç sahiplerinin karşılaşabileceği olası sorunlarda onlara yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Yol yardım hizmetini kapsayan paketleri incelemek için tıklayın.

Çekici Hizmeti

Araç sahipleri araçlarında meydana gelen teknik bir arıza veya kaza sonrası çekici hizmetine ihtiyaç duyabilirler. Ücretsiz yol yardım hizmeti kapsamında araç sahiplerinin araçlarını istedikleri yere çekmelerine yardımcı olur.

Yerinde Onarım Hizmeti

Araç sahipleri, araçlarının yol kenarında ya da başka bir yerde meydana gelen bir arıza sonrası hareket edemeyebilirler. Yol yardım hizmeti kapsamında araç sahiplerinin araçlarının yerinde onarımını gerçekleştirirler.

Lastik Değişimi

Araç sahipleri, yolda lastik patlaması yaşayabilirler. Bu durumda, Pilot Garage yol yardım hizmeti kapsamında araç sahiplerinin lastik değiştirme işlemlerine yardımcı olur.

Oto Kapı Kilit Hizmeti

Araç sahipleri, araçlarının kapılarına girdiklerinde anahtarlarını araç içinde unutabilirler. Bu durumda, yol yardım hizmeti kapsamında araç sahiplerinin araçlarına girebilmeleri için oto kapı kilit hizmeti sağlarlar.

Konaklama Hizmeti

Araç sahipleri, araçlarındaki bir sorun nedeniyle seyahatlerine ara vermek zorunda kalabilirler. Yol yardım hizmeti kapsamında araç sahiplerinin konaklama ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olurlar. Böylece, araç sahipleri seyahatlerine devam etmeden önce dinlenebilecekleri ve sorunlarını çözebilecekleri rahat bir yerde konaklayabilirler.

Seyahate Devam Etmek İçin Araç Kiralama Hizmeti

Araç sahipleri, araçlarında meydana gelen bir sorun nedeniyle seyahatlerine devam edemeyebilirler. Pilot Garage yol yardım hizmeti kapsamında araç sahiplerinin seyahatlerine devam etmeleri için araç kiralama hizmeti sağlarlar.

Araçın Geri Getirilmesi Hizmeti

Araç sahipleri, araçlarının başka bir yerde tamir edilmesi gerektiğinde, araçlarının geri getirilmesi için yardıma ihtiyaç duyabilirler. Yol yardım hizmeti kapsamında araç sahiplerinin araçlarını tamir edildikleri yerden alıp istedikleri yere getirmelerine yardımcı olurlar.

Geri Dönüş Hizmeti

Araç sahipleri, araçlarında meydana gelen bir sorun nedeniyle seyahatlerine ara vermek zorunda kaldıklarında, yol yardım hizmeti kapsamında araç sahiplerinin geri dönüş ihtiyaçlarına da yardımcı olurlar. Böylece araç sahipleri, sorunlarını çözdükten sonra evlerine güvenli bir şekilde dönebilirler.

Sonuç olarak, Pilot Garage ücretsiz yol yardım hizmeti, araç sahiplerinin güvenliği ve konforlu bir sürüş deneyimi için son derece önemlidir. Bu hizmetler sayesinde, araç sahipleri beklenmedik durumlarda hızlı bir şekilde yardım alabilir ve seyahatlerine kaldıkları yerden devam edebilirler.

HİZMETLERTEMİNATLAR
ARAÇ YARDIM HİZMETLERİ 
Arıza Anında Aracın Çekilmesi veya Yerinde Onarım Hizmeti En Yakın Yetkili Servise Çekim 450₺ ya da Yerinde Onarım 50Km/ 1saat İşçilik maks. 2 Kez
Patlayan Lastiğin Değiştirilmesi Hizmetiİşçilik Sınırsız (Malzeme Müşteriye Ait)
Benzin Bitimi Nedeniyle Aracın Çekilmesi HizmetiYılda 2 Kez / 450₺
Oto Kapı Kilit Hizmeti İşçilik Sınırsız (Diğer Masraflar Müşteriye Ait)
Aracın Kullanılamayışı Nedeniyle Konaklama Hizmeti150₺/gün (Max 2 gün)
Seyahate Devam Amacıyla Kiralık Araç HizmetiYılda 2 Kez B Grubu Araç (Max 2 gün)
Daimi İkametgâha Seyahat veya Geri Dönüş Seyahati HizmetiSınırsız
Emanet ve Muhafaza Hizmeti150₺
Aracın Geri Getirilmesi İçin Seyahat HizmetiSınırsız
FERDİ YARDIM (SAĞLIK) HİZMETLERİ
Yaralanma veya Ani Hastalık Durumunda Nakil veya Daimi ikametgaha Geri Dönüş Seyahati2.000₺ / Yılda 1 defa

Yol Yardım Destek Hattı 0850 480 45 68

Yol Yardım Nasıl Aktif Edilir?

Bu hizmetin aktif olması için aracın müşteri tarafından noterde devri yapılmış olması gerekmektedir. Araç devir işlemindensonra aşağıdaki adımları uygulayarak yol yardım hizmetinizi aktif etmelisiniz. 14 gün içerisinde aktif edilmeyen poliçeler geçersiz sayılacaktır.

Sertifika Aktif Etme Adımları

QR kodu okutarak veya ekspertiz belgenizin yol yardım sayfasında yer alan sertifika kodunu, plaka, TC kimlik numarası ve şasi numarası girerek yol yardım hizmetinizi başlatabilirsiniz. Araç satın alımından sonra sisteme girip (yolyardim.pilotgarage.com) aktif ettiğiniz tarihten 1 yıl sonrasına kadar sertifika geçerlidir. Bu hizmetler, sertifikanın aktif edilmesinden 24 saat sonra devreye girecek olup hususi nitelikteki ve ağırlığı 3500 kg geçmeyen otomobil, SUV ve hafif ticari araçları kapsamaktadır. Aracın model yılı 2000 model ve üstü olmalıdır. Belirtilen hizmetler sadece Acil Durumda geçerlidir. Dolayısı ile bu hizmetler müşterimizin daimi ikametgahından 25 km uzakta yürürlüktedir. Araç 300.000 km’yi geçtiği anda bu sertifika geçersiz kalacaktır. Bu hizmet ancak ruhsat sahibi aracın yanında olması durumunda geçerlidir.

Şirket araçları için ruhsat sahibinin araç başında olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu sertifika bir trafik sigortası veya kasko poliçesi değildir. Hiçbir şekilde para ile satılamaz. Pilot Garage Oto Ekspertiz’in müşterilerine hediyesi olup ancak ekspertiz yapılması sonucu oluşur. Ekspertiz raporu ve ıslak kaşesi olmayan sertifika geçersizdir

Arıza Durumunda Yapılacak İşlemler

Arızanın yaratabileceği hasarın daha da ağırlaşmasını önlemek için aracınızı derhal durdurun ve çekim hizmeti almak için 0850 48045 68 nolu Müşteri Hizmetleri numarasını arayın

Package Comparison List